Zrealizuj z nami swój wymarzony projekt!
Działanie projektowe polega na łączeniu wysiłków zróżnicowanych specjalistów, reprezentantów wszystkich sektorów i różnych typów organizacji, na rzecz osiągnięcia wspólnego celu. Taki rodzaj aktywności wymaga szczególnych umiejętność dotyczących wyznaczania problemów do rozwiązania, formułowania celów działania, dobierania odpowiedniego zespołu, aktywizowania jego potencjału i wspierania w realizacji zadań, zdobywania niezbędnych środków, a także refleksyjnej i realnej oceny osiągniętych efektów (ewaluacji) i dostrzegania kolejnych wyzwań. Projektowanie społeczne oferuje przygotowanie do pełnienia różnych funkcji w zespołach projektowych. Kierunek jest efektem wieloletniego doświadczenia i współpracy pracowników Instytutu Socjologii UZ z przedstawicielami instytucji społecznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw prywatnych.
Komu polecamy ten kierunek
Adresatami kierunku są specjaliści z różnych dziedzin, którzy zamierzają zostać ważnymi uczestnikami i twórcami procesów realizowanych przez instytucje publiczne i organizacje społeczne oraz przedsiębiorstwa prywatne i społeczne. Kierunek polecamy zarówno osobom, które chcą podnieść swoje kompetencje związane z realizacją działań projektowych, jak i tym, które dopiero rozpoczynają aktywność tego rodzaju. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy podczas zajęć odkryjemy i rozwiniemy nasze potencjały.
Czego się nauczysz
Jako absolwent projektowania społecznego będziesz potrafił włączać się i kreować przebieg procesów społecznych, kulturowych, gospodarczych i politycznych. W działaniach organizacji będziesz uczestniczyć zarówno jako członek zespołów projektowych, jak i ich lider. Będziesz w nich wykorzystywał kompetencje w zakresie programowania strategicznego, zarządzania strategicznego i zarządzania publicznego, strategii marketingowych i in. W szczególności nauczysz się:
Na II stopniu projektowania społecznego możesz wybrać jeden z dwóch modułów specjalnościowych:
Przedmioty kierunkowe, realizowane w obydwu modułach, to m.in.:
Przedmioty do wyboru, realizowane w obydwu modułach, to m.in.:
Co trzeba zrobić, żeby studiować projektowanie społeczne
2-letnie studia o profilu praktycznym, prowadzące do tytułu zawodowego magistra
Limit miejsc: 30
Uprawnione do podjęcia studiów są osoby, które posiadają dyplom ukończenia studiów.
Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji za: (1) przeliczony wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu, (2) zgodność albo pokrewieństwo kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia, przy czym za kierunki pokrewne, uważa się kierunki: z zakresu dziedziny nauk społecznych i z zakresu dziedziny nauk humanistycznych.