Projekty biznesowe

Moduł specjalnościowy projekty biznesowe umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy i umiejętności związanych z funkcjonowaniem organizacji i instytucji gospodarczych oraz ich relacji z otoczeniem (klientami i kooperantami). Przygotowuje do projektowania procesów społecznych dotyczących diagnozowania otoczenia przedsiębiorstwa ze szczególnym uwzględnieniem rynku, określania potrzeb klientów i innych interesariuszy (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) w oparciu o nowoczesne metody i techniki badawcze. Pozwala na zdobycie kompetencji niezbędnych do samodzielnego projektowania strategii marketingowych oraz z zakresu public relations. Uczy posługiwania się nowymi technologiami do planowania i wdrażania projektów społecznych w przedsiębiorstwie. Sprzyja podnoszeniu kompetencji w zakresie poszerzania i aktualizacji swojej wiedzy i umiejętności w zakresie planowania i wdrażania projektów społecznych poprzez samodoskonalenie oraz uczestniczenie w procesach life long learning.

Komu polecamy ten moduł specjalnościowy

Moduł projekty biznesowe adresujemy do osób, które chcą być przygotowane do pełnienia ważnej roli w przedsiębiorstwach prywatnych oraz społecznych. Nasz moduł specjalnościowy polecamy absolwentom studiów pierwszego stopnia, którzy są świadomi złożoności procesów gospodarczych we współczesnych społeczeństwach sieciowych i chcą być gotowi do stawiania czoła nowym wyzwaniom. Jej wybór daje szansę na spojrzenie na procesy biznesowe w przedsiębiorstwach z szerokiej perspektywy, wykraczającej poza klasyczne schematy działań biznesowych.

Czego się nauczysz

Oferta przedmiotów realizowanych w module specjalnościowym projekty biznesowe obejmuje:

  • Badania marketingowe – metody i techniki badań marketingowych stosowane w rozwiązywaniu problemów decyzyjnych.
  • Badania społeczne w IT – zastosowanie badań społecznych w procesach projektowania produktów i usług informatycznych.
  • Marketing i techniki perswazji na rynku i w polityce – metody marketingu stosowane w sferze polityki i zachowań rynkowych oraz techniki i konsekwencje stosowania perswazji w życiu publicznym.
  • Socjologię gospodarki – zasady funkcjonowania systemu gospodarczego oraz prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Społeczne aspekty reklamy – reklama w aspekcie społecznym, rodzaje przekazów reklamowych i modele ich społecznego odkodowania.
  • Zachowania konsumentów na rynku – zachowania konsumentów i narzędzia kształtowanie tych zachowań.
  • Biznes społeczny – potencjał biznesu społecznego w rozwiązywaniu problemów indywidualnych i grupowych, w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i międzynarodowej.
  • Pracę i komunikację w zespole wirtualnym – funkcjonowanie zespołów wirtualnych ze względu na kompetencje ich członków, efektywność pracy, zarządzanie różnorodnością i przebieg procesów komunikowania.
  • Społeczeństwo konsumpcji – mechanizmy powstawania społeczeństwa konsumpcyjnego.
  • Warsztat projektanta społecznego – zastosowanie wiedzy oraz wdrożenie metod i technik działań projektowych i badawczych.

Jak prowadzone są zajęcia

Metody prowadzenia zajęć w module specjalnościowym dostosowane są do specyfiki przedmiotów oraz najnowszych trendów w zakresie wykorzystania nowych technologii w procesie kształcenia. Wybierając moduł specjalnościowy projekty społecznościowe będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w formie warsztatowej, projektowej i mobilnej, w tym w formie wizyt studyjnych, spacerów badawczych i gier symulacyjnych. Program zajęć dostosowany jest do kształcenia w formule blended learning oraz e-learning.

Co trzeba zrobić, żeby studiować moduł specjalnościowy projekty biznesowe

Projekty biznesowe to jeden z dwóch modułów specjalnościowych na 2-letnich studiach na kierunku projektowanie społeczne, prowadzących do tytułu zawodowego magistra.

Zasady rekrutacji na studia II stopnia

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18